Trwa nabór wniosków w konkursie o nagrodę Gryf Gospodarczy 2022.
Do wyboru jest 9 kategorii, w których można ubiegać się o to prestiżowe wyróżnienie: lider innowacji, lider eksportu, lider inwestycji, lider odpowiedzialności społecznej, pomorski start-up, lider kształcenia zawodowego, lider zielonej transformacji, gmina przyjazna przedsiębiorcom, dodatkowo media i instytucje patronujące konkursowi wyłonią spośród uczestników laureata Gryfa Medialnego.
 
Nagroda Pomorska Gryf Gospodarczy
To jedna z najbardziej cenionych pomorskich nagród, przyznawana od 2000 r. przez Pomorską Radę Przedsiębiorczości i Marszałka Województwa Pomorskiego.
Otrzymują ją firmy, których działalność korzystnie wpływa na rozwój gospodarczy w regionie, wydarzenie to promuje przedsiębiorczość Pomorza, wspiera działania innowacyjne i prorozwojowe.
Udział w konkursie nie tylko prestiżowa statuetka, ale przede wszystkim możliwość zaprezentowania swojej działalności, a także okazja do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych.
Finaliści konkursu są też wielokrotnie nominowani do innych renomowanych nagród gospodarczych, takich jak Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP, czy Nagroda Polskiej Rady Biznesu.
Partnerami tego prestiżowego konkursu są Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.
 
Zostań Liderem Rozwoju Kompetencji – nowa kategoria w konkursie
W tym roku pracodawcy, którzy w szczególny sposób dbają o rozwój umiejętności i kompetencji swoich pracowników mogą zgłosić się do kategorii Lider Rozwoju Kompetencji.
To nowa kategoria, za którą odpowiedzialny jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku.
 
Kategoria Lider Rozwoju Kompetencji jest przeznaczona dla firm z regionu, które:
- dbają o podnoszenie kompetencji i umiejętności osób tworzących firmę, w tym właścicieli i pracowników różnych szczebli w strukturze organizacyjnej przedsiębiorstwa,
- na bieżąco identyfikują i analizują potrzeby szkoleniowe,
- traktują politykę szkoleniową jako stały i ciągły proces uczenia się przez całe życie, w tym inwestują w szkolenia oraz kursy podnoszące umiejętności, co pozwala na przekwalifikowanie zgodnie z potrzebami firmy,
- inwestują w rozwój pracowników, wykorzystując własne środki finansowe oraz pochodzące z innych źródeł, w tym Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS),
- rozwijają wewnętrzną kulturę organizacyjną firmy, nastawioną na dzielenie się wiedzą, w tym angażowanie w procesy rozwojowe doświadczonych pracowników (mentoring),
- zwiększają gotowość do adaptacji do zmiennych warunków społeczno-gospodarczych oraz otwartość na nowe wyzwania, w tym korzystanie z dostępnych na rynku usług w celu identyfikowania i rozwijania talentów oraz potencjału pracowników np. poradnictwa zawodowego, coachingu.
Jak się zgłosić do konkursu?
Udział w konkursie jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do 30 września br.
Rejestracja zgłoszeń odbywa się elektronicznie i zajmuje kilka minut.
Szczegółowe informacje wraz z regulaminem dostępne są na stronie www.gryfgospodarczy.pl