W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaktualizowało serwis www.praca.gov.pl. Wszystkie znajdujące się tam konta organizacji otrzymały status niezweryfikowanego, który...
Od 1 sierpnia 2022 r. została uruchomiona nowa usługa, która umożliwa uzyskanie informacji o rynku pracy również przez osoby niesłyszące lub słabosłyszące posługujące...
Powiat słupski/Powiatowy Urząd Pracy w Słupsku przystępuje do realizacji projektu „Aktywizacja osób bezrobotnych z powiatu słupskiego i miasta Słupsk" w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+), Priorytet 5 Fundusze europejskie dla silnego społecznie Pomorza (EFS+), Działanie 5.2. Rynek pracy – projekty powiatowych urzędów pracy.
PUP w Słupsku informuje osoby bezrobotne oraz podmioty prowadzące działalność gospodarczą o możliwości uzyskania finansowego wsparcia w ramach ww. projektu.
W roku bieżącym można wnioskować o następujące formy wsparcia:
jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej
szkolenia
wyposażanie lub doposażenie stanowiska pracy
Osoby kwalifikujące się do ww. form wsparcia to osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słupsku jako osoby bezrobotne spełniające jedno z poniższych kryteriów: 1) osoba w wieku 18-29 lat, 2) osoba w wieku 55 lat i starsi, 3) osoba długotrwale bezrobotna, 4) osoba o niskich kwalifikacjach zawodowych, 5) osoba z niepełnosprawnościami, 6) kobieta, 7) osoba sprawujących opiekę nad dziećmi, osobami z niepełnosprawnościami czy osobami potrzebującymi wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.
bony na zasiedlenie
Osoby kwalifikujące się do ww. formy wsparcia to osoby zarejestrowane w Powiatowym Urzędzie Pracy w Słupsku jako osoby bezrobotne do 30 roku życia.
Podczas etapu rekrutacji osoby z ww. grup będą kierowane do projektu w pierwszej kolejności. Udział w projekcie osób młodych w wieku 18-29 lat będzie poprzedzony badaniem kompetencji cyfrowych, a udzielone im wsparcie będzie musiało uwzględniać zakres tematyczny co najmniej jednej z Inteligentnych Specjalizacji Pomorza (ISP):
ISP 1 – Technologie offshore i portowo-logistyczne,
ISP 2 – Technologie interaktywne w środowisku nasyconym informacyjnie,
ISP 3 – Technologie ekoefektywne w produkcji, przesyle, dystrybucji i zużyciu energii i paliw oraz w budownictwie,
ISP 4 – Technologie medyczne w zakresie chorób cywilizacyjnych i okresu starzenia.
Nabór do projektu będzie prowadzony zgodnie z zasadami równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasadą równości kobiet i mężczyzn.
Wskaźniki:
Projekt zakłada realizację wskaźnika produktu "Liczba osób w wieku 18-29 lat objętych wsparciem w programie" na poziomie co najmniej 40% wartości wskaźnika produktu "Liczba osób bezrobotnych, w tym długotrwale bezrobotnych, objętych wsparciem w programie".
Projekt zakłada realizację wskaźnika rezultatu "Liczba osób pracujących, łącznie z pracującymi na własny rachunek, po opuszczeniu programu" na poziomie co najmniej 70% wartości wskaźnika produktu "Liczba osób bezrobotnych, w tym długotrwale bezrobotnych, objętych wsparciem w programie".
Szczegółowe informacje, tzn. zasady ubiegania się o konkretną formę wsparcia, wnioski, załączniki) można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Dokumenty. W razie pytań zachęcamy do kontaktu ze swoim doradcą klienta.